Prof.Doktor Ali Avanoğlu

Prof.Doktor Ali Avanoğlu

Prof.Doktor Ali Avanoğlu

Hypospadias Center

41 yıllık hekim ve 33 yıllık çocuk cerrahıyım. 1994 yılından beri yalnız çocuk ürolojisi ile uğraşıyorum. Karmaşık ürogenital anomalilerinin rekonstrüksiyonu, endoskopik cerrahi ve idrar kaçırmaya neden olan anomalilerin cerrahi tedavileri asıl ilgi alanlarım. Değişik doğuştan anomaliler içerisinde en çok yaptığım düzeltici ameliyat hipospadias cerrahisidir. Meslek yaşantım boyunca 3000’den çok erkek bebeğin hipospadias ameliyatını gerçekleştirdim.

Yıllar içerisinde Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığı, Pediatrik Üroloji Bilim Dalı başkanlığı, tıp eğitimi koordinatörlüğü, uzmanlık eğitimi koordinatörlüğü, eğitim kurulu üyelikleri, Çocuk Cerrahisi Dernek başkanlığı, hasta eğitim grupları sorumlulukları, muhtelif meslek örgütlerinde kuruculuk ve yönetim kurulu üyelikleri yaptım. Bilimsel dergilerde çok sayıda makale yayımladım, kitap bölümü yazdım, çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda bildiri ve konferans sundum. Yine yurt içi ve yurt dışında eğitim amaçlı ameliyatlar yaptım.

Uzun yıllar Ege Üniversitesinde çalıştıktan sonra yaklaşık 5 yıldır özel muayenehanede hastalarımı kabul ediyor ve tedavi ediyorum.

  • Makale/Sunumlar

Bilgilerime erişmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

https://scholar.google.com/citations?user=BgCIGdoAAAAJ&hl=tr&oi=ao